Oddaj sprzęt i uratuj planetę

Ekologia

Czy wiesz, że…

Recykling jest jednym z najważniejszych narzędzi ochrony środowiska. Z tego powodu powinniśmy pamiętać, by nasze odpady trafiły w odpowiednie miejsca, by mogły być ponownie wykorzystane. Tak jak segregujemy codzienne śmieci, tak samo do wyznaczonych punktów powinniśmy oddawać elektroodpady, do których zaliczamy zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne oraz sprzęt oświetleniowy. Nie powinny trafiać w przypadkowe miejsca, ponieważ zawierają wiele szkodliwych i toksycznych substancji, które są niebezpieczne nie tylko dla naszej planety, ale także do zdrowia i życia ludzi.

Każdy z nas może zrobić coś dobrego dla świata i dla swojego, najbliższego otoczenia. Wystarczy oddać stary sprzęt do sklepu MediaMarkt. W ten sposób damy im drugie życie, gdyż zostaną poddane recyklingowi zamiast zanieczyszczać naszą planetę. Każdego roku zbierane jest aż 2000 ton kg zużytego sprzętu, z którego powstanie jeszcze wiele innych, użytecznych produktów. Warto pamiętać, że elektroodpady są także cennym źródłem surowców, dzięki czemu może zaoszczędzić wykorzystanie naturalnych zasobów Ziemi.

W 2020 roku zebraliśmy aż 2 228 ton elektroodpadów. Czy wiesz, że to tyle ile ważą 74 boeingi 737, czyli jedne z największych samolotów pasażerskich? Dzięki naszej zbiórce, sprzęty nie trafiły do środowiska, a Ziemia mogła choć trochę odpocząć od ciężaru elektrośmieci.