Pamiętaj o aktywności fizycznej i pomagaj razem z MediaMarkt! 

Edukacja

Wszyscy uwielbiamy interaktywne gry i zabawy, ale warto pamiętać także o aktywności fizycznej. Czasami musimy wstać od komputerów i telewizorów!  Szacuje się, że jako minimum potrzebujemy 30 minut na umiarkowaną, codzienną aktywność fizyczną. Systematyczność ćwiczeń to zasada, której nie należy zaniedbywać.  

W obecnych czasach możemy wybierać przeróżne formy sportu. Nowe dyscypliny i ćwiczenia powstają cały czas! Najprostsze ćwiczenia możesz wykonać w swoim domu – nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu do robienia przysiadów, czy rozciągania się. Faktem jest, że regularna aktywność fizyczna znacząco obniża ryzyko zachorowania na różne choroby. Dzięki temu możesz bawić się do woli!  

Same ćwiczenia jednak nie wystarczą, gdy nie połączymy ich z adekwatną dietą. Nie przekraczajmy codziennego zapotrzebowania kalorycznego. Wzmacniajmy swój organizm witaminami. Na przykład świeże owoce i warzywa nie tylko smakują wyśmienicie, ale i bardzo nam pomagają. Doceniajmy je! Pamiętajmy o regularności spożywania posiłków i nie jedzmy ich bezpośrednio przed snem. 

Gdy sami nie wiemy, w jaki sposób ułożyć swoje jadłospisy oraz prowadzić zdrowy styl życia, możemy skorzystać z rad profesjonalistów i profesjonalistek. Wiele informacji znajdziemy w książkach i wielu innych materiałach. Jednym z narzędzi wiedzy jest też aplikacja FitKiDDo, która daje wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowia. To gra, w ramach której można wykonywać codzienne, sportowe zadania, zdobywać punkty i nagrody, a dodatkowo obserwować swoje wyniki. Półroczny dostęp do niej mogliśmy otrzymać, robiąc zakupy i przysiady w sklepie MediaMarkt, tym samym dołączając do akcji wspierającej podopiecznych fundacji Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. W ten sposób wspomogliśmy dzieci znajdujące się w ciężkiej sytuacji życiowej, kwotą 100 000 złotych! To oznacza również sto tysięcy przysiadów wykonanych wspólnie!