RODZINNA ROZRYWKA BEZ WYCHODZENIA Z DOMU

Zostań w domu

Zabawa często kojarzy nam się z wieczornymi wyjściami na miasto lub do znajomych. Gdy okazuje się, że opuszczanie domu dla naszego własnego bezpieczeństwa jest chwilowo niewskazane, może brakować nam pomysłu na ciekawe spędzenie czasu z ukochaną osobą bądź całą rodziną. Przychodzimy z pomocą.

Rodzinne zaplanowanie dnia czy dwóch bez wychodzenia z domu nie przysparza żadnego problemu. Jest czas na zrobienie domowych porządków, poobiednie drzemki i przyjemne, wieczorne rozmowy przy ulubionej herbacie. Po upływie tygodnia, dwóch, dzieciaki dopominają się jednak o nowe, angażujące zabawy i spotkania z rówieśnikami. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się wtedy bezpieczna rozrywka w domu. Dostarczy mnóstwo frajdy i pozwoli na pogłębienie więzi z bliskimi.

W małym kinie

Zorganizowanie domowego seansu to świetny sposób na rodzinną integrację. Drogą głosowania trzeba przecież wybrać film lub serial, przygotować ulubione przekąski i napoje oraz przygotować wygodną przestrzeń do wspólnego oglądania. Najmłodsi, zaangażowani do wspólnego działania, z pewnością docenią nasze starania. Szczególnie wtedy, kiedy któreś z rodziców odegra rolę biletera bądź sprzedawcy popcornu. Dla starszych dzieci i nastolatków oglądanie anglojęzycznego filmu będzie nie tylko rozrywką, ale i świetnym ćwiczeniem językowym. Rodzicom pozwoli na bliższe poznanie gustu swoich pociech i stanie się pretekstem do otwartej, szczerej rozmowy, na którą brakuje czasu w codziennym pośpiechu.

Koncert w domowym zaciszu

Nie wszyscy wiedzą, że część artystów nie rezygnuje w obecnej sytuacji z organizowania koncertów. Odbywają się one w bezpiecznej formie bezpłatnych transmisji na żywo na kanałach społecznościowych bądź muzycznych platformach streamingowych. Te ostatnie dodatkowo oferują w ostatnim czasie nowym użytkownikom bezpłatne korzystanie ze swoich usług – i to nawet przez kilka miesięcy. Warto wykorzystać te nowe możliwości i zorganizować dla siebie i bliskiej osoby kolację z koncertem ulubionego wykonawcy w tle. Wrażenia wzmocniłby na pewno odpowiedni zestaw głośnikowy. Nie ma chyba osoby, która nie doceniłaby tak romantycznego gestu. Dodatkowe wykonanie utworu – o ile umiemy śpiewać – na pewno wywołałoby uśmiech na twarzy ukochanej osoby.

Rywalizacja łączy

Pomyślmy też o zajęciach, które dostarczą nam w domu pozytywnej adrenaliny. Gry planszowe, kalambury rodzice vs dzieci, wspólne granie na konsoli – możliwości jest bez liku. W przypadku ostatniej propozycji przydatne mogą okazać się gogle wirtualnej rzeczywistości i inne akcesoria gamingowe. Bez nich jednak zabawa też może być przednia. Zdrowa rywalizacja nie musi ograniczać się tylko do grania. Świetnym pomysłem jest organizowanie konkursów: na najlepszą pizzę, największą liczbę odwiedzonych wirtualnie miejsc lub książek przeczytanych w czasie dobrowolnej kwarantanny. Do lektur mamy w ostatnim czasie wyjątkowo dobry dostęp – niektóre serwisy i aplikacje nie pobierają – przez określony czas – opłat od nowych użytkowników za dostęp do ogromnej liczby audiobooków i e-booków.