Wynajem sprzętu elektronicznego – Razem na lepszej drodze zrównoważonego rozwoju!

Bez kategorii

W świecie napędzanym technologią ciężko jest zrezygnować z udogodnień jakie oferuje nam postęp cywilizacyjny, jednak temat dotyczący zanieczyszczenia środowiska na skutek działalności człowieka staje coraz bardziej palący. Na przestrzeni ostatnich lat zaczęliśmy coraz mocniej odczuwać nasze zaniedbania, co niewątpliwie przyczyniło się do większego zainteresowania tematami zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego stylu życia oraz zakupów, szczególnie wśród młodych osób.

Działania na rzecz zrównoważonego rozwoju to dążenie do poprawy jakości życia przy zwróceniu uwagi na zachowanie równości społecznej, bioróżnorodności i bogactwa zasobów naturalnych. Mają one na celu myślenie o zaspokojeniu potrzeb nie tylko naszego, ale także przyszłego pokolenia. Wiele małych kroków w naszej codziennej rutynie realnie może poprowadzić nas bardziej zrównoważoną drogą. Od czego zacząć? Przede wszystkim warto starać się ograniczać zużycie zasobów naturalnych wszędzie tam, gdzie jest to możliwe i korzystać z odnawialnych źródeł energii. W życiu codziennym jest wiele prostych czynności, które mogą nam w tym pomóc, takie jak chociażby: segregacja śmieci, oszczędzanie wody i energii, czy kupowanie produktów naturalnego pochodzenia.

Zmiany w obszarze zielonej transformacji wiążą się także z innym podejściem konsumentów do zakupów. Użytkownicy nowych technologii wykazują rosnące zainteresowanie rozwojem usług związanych z korzystaniem ze sprzętu, a postęp technologiczny stawia przed nimi ciągle nowe wyzwania. Ekonomia używania, a nie posiadania jest odpowiedzią na potrzebę bardziej odpowiedzialnego stylu życia. Możliwość wynajmu sprzętu na określony czas, zamiast kupowania, jest jednym z takich rozwiązań. Płacimy abonament miesięczny, w cenie którego mamy również ubezpieczenie telefonu i nie musimy wykładać jednorazowo dużych kwot na zakup lepszego sprzętu.  W sytuacji, gdy nowinki technologiczne pojawiają się w bardzo szybkim tempie, wynajem urządzenia może okazać się rozwiązaniem, które zapewni nam posiadanie aktualnego sprzętu, dostęp do nowinek, bez generowania elektrośmieci (sprzęty oddawane po okresie najmu oddawane są do odświeżenia i wracają na rynek). Usługi tego typu doskonale odpowiadają na potrzeby nowoczesnych użytkowników elektroniki. Koncepcja wynajmu sprzętu idealnie wpisuje się więc w popularną aktualnie filozofię less waste

Wynajem sprzętu elektronicznego oferuje MediaMarkt we współpracy z bankiem BNP Paribas. Dzięki takiemu rozwiązaniu najnowsze technologie staje się dostępna na wyciągnięcie ręki, bez konieczności kupowania drogiego sprzętu. Już teraz możliwy jest wynajem długoterminowy najnowszych modeli smartfonów, z możliwością wymiany na inny w trakcie trwania umowy, a niedługo pojawią się także kolejne rodzaje sprzętów.